א-ה 8.00 - 18.00
architecture-iron-steel-building-53176.jpeg pexels CC

 

 

למה משמשת תוכנית בטיחות

תוכנית בטיחות אש היא נספח (תוספת) לתוכנית אדריכלית עבור היתר הבנייה.
תוכנית הבטיחות מוגשת לאישור שירותי כבאות והצלה 
לאחר קבלת אישור תוכנית (נספח) הבטיחות על הבלן לפעול על פי התוכנית.


בטיחות אש במבנים מסחריים: מדוע חשוב להתמקד בתכנון?

בטיחות אש במבנים מסחריים היא נושא רציני. בתור מעסיק, שוכר, בעל הבניין, מנהל מתקנים, או כל אדם אחר אחראי על הבניין, התפקיד שלך הוא מניעת שריפות. יש לבצע סקר סיכוני אש באש בקביעות ויש חייב לנקוט אמצעי בטיחות במקום כדי להגן על הדיירים של הבניין. יש לפעול לפי הנחיות בטיחות אש.

עיצוב מודרני - בטיחות אש

כשמדובר בטיחות אש, עיצוב הבניין הוא גורם קריטי. מבנה מתוכנן היטב עם תשומת לב מינימלית לבטיחות אש הוא מבנה מסוכן לדיירים ולבניין עצמו.
במאמר זה, אנחנו הולכים לבחון את השיטות השונות בהם מתכנני הבניין משתמשים כדי להגביר את בטיחות האש.

מבנים מודרניים הם מורכבים יותר ויותר. העיצובים המודרנים ממשיכים למתוח את גבולות העיצוב שהיו מוכרים עד כה.
מבנים מסחריים הם לעתים גדולים מאוד ויש לשקול נתונים רבים כגון חומרי בניין, חומרים רעילים תנועת עשן, העברת חום בתוך המבנה של המבנה, וכיצד אנשים מתנהגים כאשר אש פורצת החוצה.

 

בטון ופלדה - בטיחות אש

מבנים מסחריים בנויים בדרך כלל באמצעות בטון ופלדה. בטון אינו דליק, אבל כנוספים חומרים אחרים כגון עץ, המבנה הופך פגיע לאש.

במבנים מסחריים רבים ישנו שלד העשוי פלדה. פלדה חזקה מאוד והיא יכול לתמוך משקל רב, אבל במקרה של שריפה אש מייצר חום גבוה מאוד. ללא הגנה תרמית, תמיכה מבני פלדה עלולים לאבד בחום את חוזקם. אש רצינית עלולה לגרום לקריסת מבנה הגג, דבר שיוביל לנזקים הרסניים ולאובדן חיים פוטנציאלי. במקרה של שריפה גדולה, תשתית הפלדה עלולה לקרוס תוך פחות מעשר דקות, אם לא נעשה שימוש באמצעי מעכב אש.

  

צבע אטימה - בטיחות אש

צבע אטימה מתפשט מתנפח ואוטם בחשיפה לחום. במקרה של שריפה הצבע יכול להגן על פלדה במשך כשעתיים. בכדי לקבל את את התוצאות הטובות ביותר - יש לצבוע את האלמנטים בשלב הבנייה. הגנה זו מעכבת את התפשטות האש ונותנת לדיירי הבניין זמן יקר לצאת למקום בטוח.

צבע מעכב בערה (אש) יכול גם להיות מיושם על מבנים עץ, אם כי הגנה באש מוגבל לכשעה. בבניין מסחרי גדול, הדרך הקלה ביותר לצבוע היא באמצעות ריסוס, אבל באזורים קטנים יותר, ניתן להשתמש במברשת או רולר.

צבע אטימה הוא מעכב אש חשוב עבור מבנים מסחריים, למרות זאת הוא לא התחמושת היחידה במלחמה מול האש: דלתות אש, מערכות ממטרות, אזעקות עשן הינם רק חלק מהמערכות החייבות להילקח בחשבון בהערכת סיכון אש שאמורה להתבצע בכל שנה.

 

 

חברתנו מתחמה במערכות כיבוי אש !

צור קשר עם אחד מיועצי הכיבוי שלנו ונשמח לתת לך את מירב המידע בנושא !

  

מקור:  Fire Magazine