א-ה 8.00 - 18.00
מערכת ספרינקלרים

 

קיימות מספר סוגי מערכת מתזים :

* מערכת מתזים רטובה

מערכת מתזים רטובה היא מערכת ספרינקלרים המפעילה ראשי ספרינקלרים אוטומטיים המחוברים למערכת צנרת המכילה מים ומחובת לאספקת מים כך שמים זורמים מיד שהמתזים (ספרינקלרים) שנפתחו על ידי חום מאש.

wet system

* מערכת מתזים  יבשה :

מערכות מתזים  יבשה היא מערכת ספרינקלרים המפעילה ראשי ספרינקלרים אוטומטיים המחוברים למערכת צנרת המכילה אוויר או חנקן בלחץ, ושחרורם (החל מפתיחת ספרינקלר) מאפשר ללחץ המים לפתוח שסתום המכונה יבש. דרך שסתום הצינור והמים זורמים למערכת הצנרת דרך את הממטרות שנפתחו.

מערכות מתזים יבשה מותקנות באזורים בהם מערכות רטובה עשויות להיות בלתי הולמות, כגון אזורים בהם ניתן לצפות לטמפרטורות קפואות.

dry pipe system

 

 

חברת א.ש. הנדסה - חברה בתו תקן למערכות כיבוי אש !

צור קשר עם אחד מיועצי הכיבוי שלנו ונשמח לתת לך את מירב המידע בנושא !

  

מערכת מתזים PER ACTION (פרי אקשיין)

מערכת מתזים PER ACTION (פרי אקשיין) דומה למערכת ספרינקלרים של הצפה למעט שכאן הספרינקלרים סגורים. מערכת מסוג זה משמשת בדרך כלל באזורים המכילים ציוד בעל ערך גבוה או תכולה וחללים הרגישים מאוד להשפעות של פריקת מים מתזים (ספרינקלרים) בשוגג.

שסתום הקדם פעולה סגור בדרך כלל ומופעל על ידי מערכת זיהוי נפרדת. הפעלת גלאי כיבוי תפתח את שסתום הטרום פעולה, ויאפשר כניסת מים לצנרת המערכת. מים לא יזרמו מהמתזים עד שהחום מפעיל את אלמנט ההפעלה במתזים (ספרינקלר) בודד. פתיחת שסתום הטרום פעולה ממירה את המערכת ביעילות למערכת מתזי צינורות רטובים.

preaction system

* מערכת הצפה :

מערכות ספרינקלרים הצפה היא מערכת ספרינקלרים המפעילה ספרינקלרים פתוחים המחוברים למערכת צנרת המחוברת לאספקת מים דרך שסתום שנפתח על ידי הפעלת מערכת זיהוי המותקנת באותם אזורים כמו הספרינקלרים. כאשר שסתום זה נפתח, מים זורמים למערכת הצנרת ונשפכים מכל המתזים המחוברים אליה. משתמשים במערכות הצפה כאשר יש צורך בכמויות גדולות של מים במהירות כדי לשלוט על האש המתפתחת במהירות. ניתן להפעיל שסתומי הצפה באופן חשמלי, פנאומטי או הידראולי.

deluge system

* מערכת מתזים קצף-מים :

מערכות מתזים קצף-מים היא מערכת מיוחדת המחוברת לצינור למקור של רכז קצף ולאספקת מים. המערכת מצוידת במכשירי פריקה מתאימים להזרמת חומרי כיבוי ולהפצה על האזור שיגן. מערכת הצנרת מחוברת לאספקת המים באמצעות שסתום בקרה המופעל בדרך כלל על ידי הפעלת ציוד גילוי אוטומטי המותקן באותם אזורים כמו הספרינקלרים. כאשר שסתום זה נפתח, מים זורמים למערכת הצנרת, מרכזי קצף מוזרק למים, ותמיסת הקצף שנוצרת הנשפכת דרך התקני הפריקה מייצרת ומפיצה קצף. עם מיצוי אספקת תרכיז הקצף, פריקת המים נמשכת ונמשכת עד לכיבוי ידני. מערכות מים קצף יהיו מסוג רטוב, הצינור היבש, הצפה או סוג התגובה. מערכות הצפה של קצף מים ישימות להגנה על מפגעים נוזליים דליקים דו ממדיים.

foam deluge system

 

חברת א.ש. הנדסה - חברה בתו תקן למערכות כיבוי אש !

צור קשר עם אחד מיועצי הכיבוי שלנו ונשמח לתת לך את מירב המידע בנושא !