להלן מספר צעדים גיצד למנוע ולהתגונן מפני שריפה במכונית.

צעדי מנע מגניבה והצתה
אבטחת המכונית שלך היא נושא חשוב. הקפד לחנות במוסך מאובטח אם הדבר אפשרי. במקרה של חניה ברחוב, הקפד לחנות ברחוב ראשי ומואר.

שמור על המכונית שלך נקיה
עטיפות נייר, סמרטוטים, עלולים להפוך לחומרי בעירה מהירים. אש שהייתה יכולה להיכבות במהירות על ידי מטף קטן, עשויה לצאת מכלל שליטה במקרה והיר נתקלת בחומרי בעירה דליקים.

מנע נזילות
רוב דליפות נוזל המכונית הן דליקות. חשוב כי שמכונית שלך תטופל בקביעות. בטיפולים יש לבדוק האם יש סדקים במיכל או דליפה בצינורות הדלק.

שמור על מטף כיבוי במכונית שלך
אם אש קטנה פורצת, ייתכן שתוכל להילחם בה בכוחות עצמך. יש להצטייד במטף של אבקה יבשה, היחיד שיכול להילחם בבטחה בכל השריפות הפוטנציאליות במכונית שלך. אם פרצה אש מתחת למכסה המנוע שלך, אל תנסה לפתוח אותו - אתה יכול לשרוף את היד ולהגביר את האש. במקום זאת, מכוונים את המטף אל גריל שבחזית ואל קצות מכסה המנוע.

למד את סימני הסכנה
• חוטי חשמל סדוקים או רופפים או בעיות חשמל, כולל נתיך המכה הנשרף יותר מפעם אחת
• דליפות שמן או נוזל אחר
• מכסה השמן לא מאובטח
• שינויים מהירים ברמת הדלק או הנוזל, או טמפרטורת המנוע

אל תעשן במכונית שלך

סע בזהירות
באופן טבעי, זה יקטין את הסיכון של שריפה נגרמת על ידי התנגשות. החנה את המכונית רחוק מחומרים דליקים.

 

מקור: Fire Magazine

עושים על האש? מה הסיכונים של שריפות שמן, ומהם הצעדים בהם ניתן לנקוט כדי למנוע אותן:

זה לוקח רק שבריר של שנייה. השמן על תנור, או משטח הטיגון מתחמם יותר מידי ועולה בלהבות פתאום, בישול ארוחה הופך למצב מסכן חיים.

מה שהופך את המצב לגרוע יותר הוא שרוב האנשים אינם יודעים כיצד להתמודד עם הבעיה, ולעתים קרובות, הנסיונות שלהם לכבות את האש רק מחמירות את הבעיה.

ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט כדי למנוע מלכתחילה מפריצת שריפת שומן. אבל אם במקרה השריפה פורצת חייבים לדעת מה לעשות או יותר נכון מה לא לעשות.

ביצוע ההנחיות הבאות יבטיח שהקריירה שלך כשף לא תכלול הסבה מקצועית לכבאי חובב.

מניעת שריפת שומן
לא חשוב אם אתם מכינים ארוחת גורמה של ארבע מנות או מטגנים כמה המבורגרים, בטיחות אש חייבת תמיד להיות בתת מודע.

בעת שימוש בשמן בישול, תמיד לחמם אותו לאט. אסור לעזוב את מקום הבישול אם אתה מחמם שמן ןחייבת להיות השגחה תמידית. בגלל שחימום שמן עלול לגרום להצתה, חשוב לוודא שאתה נוכח במקרה שמשהו משתבש. השארת המטבח, אפילו לשניות אחדות, עלולה להיות טעות גדולה.

בעת חימום השמן, אסור לקרב שום נוזל אחר לשמן. מים, סודה, קפה או תה שישפכו לשמן חם יהפכו אותו לאדים שיתיזו עליכם, ועלולים לגרום לכוויות קשות מאוד. כמו כן, בעת שימוש בטיגון עמוק, הקפד לא הביט בכלי הטיגון מלמעלה. אל תניח את הסיר בקצה השיש, אם הסיר יפול מהשיש השמן עלול לעלות בלהבות בתוך שניות.

הוספת מזון לשמן חם צריכה להיעשות בזהירות רבה. יש לודא שלחות לא הצטברה על האוכל לפני הבישול. כמו כן, השתמש מזלג ארוך או מלקחיים למקם את האוכל בתוך המחבת, כדי למנוע התזת שמן חם. שים לב לעובדה כי בעת טיגון, מזונות רבים, יגרמו להתזת שמן.
יש להיות מוכנים למקרה של שריפה. יש להשתמש תמיד בכפפות חמות , מכסה כדי לכסות את המחבת, ומטף מוכן על כל מקרה. אבקת סודה לשתייה טובה לגיבוי אש, אך נדרשת כמות גדולה כדי שתהיה יעילה.

איך להגיב במקרה של שריפת שמן?
למרות שזה קל לומר מאשר לעשות, הדבר החשוב ביותר הוא להישאר רגוע ולא להיכנס לפאניקה.

אסור להרים מחבת שעולה האש. זה מסוכן מאוד, כי האש יכולה להתפשט עליך והשמן יכול להישפך על הדלפק או הרצפה שעלולים לעלות באש. אסור לשים מים על האש. פעולה זו תגרום להתזת השמן שעלולה לשרוף את העור.

דרך הפעולה הרצוי הוא כיסוי האש עם מכסה. פעולה זו תחנוק את האש, יש להקפיד לכבות את המבער או מקור הגז, ולאחר מכן לא להתקרב במשך 20-25 דקות על מנת שהאזור יתקרר. עדיף להשתמש במכסה מתכת כי מכסה של זכוכית עלול להתפוצץ.

במקרה והאש תפסה את הבגדים שלך, יש להתגלגל על האדמה. זוהי הדרך היעילה ביותר לכבות את האש. זה גם אחד הדברים החשובים והקלים ביותר שיש לזכור, אפילו במצב קשה.

אם האש יוצאת מכלל שליטה במהירות, יש להתפנות ולקרוא למכבי באש 102.

שמירת הנחיות הבטיחות לפני תחילת הבישול,תבטיח שהתוצאה הסופית היא ארוחה נחמדה במקום חוויה מחרידה.

 

מקור: Fire Magazine

בטיחות אש במבנים מסחריים: מדוע חשוב להתמקד בתכנון?

בטיחות אש במבנים מסחריים היא נושא רציני. בתור מעסיק, שוכר, בעל הבניין, מנהל מתקנים, או כל אדם אחר אחראי על הבניין, התפקיד שלך הוא מניעת שריפות. החוק ברור מאוד: אתה חייב לבצע סיכוני אש באש בקביעות ואתה חייב לנקוט אמצעי בטיחות במקום כדי להגן על הדיירים של הבניין. אם אינך פעל לפי הנחיות בטיחות אש, אתה עלול בסופו של דבר להיקנס או להסתכן במאסר.

עיצוב מודרני

כשמדובר בטיחות אש, עיצוב הבניין הוא גורם קריטי. מבנה מתוכנן היטב עם תשומת לב מינימלית לבטיחות אש הוא מבנה מסוכן לדיירים ולבניין עצמו. במאמר זה, אנחנו הולכים לבחון את השיטות השונות בהם מתכנני הבניין משתמשים כדי להגביר את בטיחות האש.

מבנים מודרניים הם מורכבים יותר ויותר. העיצובים המודרנים ממשיכים למתוח את גבולות העיצוב שהיו מוכרים עד כה. מבנים מסחריים הם לעתים קרובות גדולים מאוד ויש לשקול נתונים רבים כגון חומרי בניין,חומרים רעילים תנועת עשן, העברת חום בתוך המבנה של המבנה, וכיצד אנשים מתנהגים כאשר אש פורצת החוצה.

 

בטון ופלדה

מבנים מסחריים בנויים בדרך כלל באמצעות בטון ופלדה. בטון אינו דליק, אבל כנוספים חומרים אחרים כגון עץ, המבנה הופך פגיע לאש.

במבנים מסחריים רבים ישנו שלד העשוי פלדה. פלדה חזקה מאוד והיא יכול לתמוך משקל רב, אבל במקרה של שריפה אש מייצר חום גבוה מאוד. ללא הגנה תרמית, תמיכה מבני פלדה עלולים לאבד בחום את חוזקם. אש רצינית עלולה לגרום לקריסת מבנה הגג, דבר שיוביל לנזקים הרסניים ולאובדן חיים פוטנציאלי. במקרה של שריפה גדולה, תשתית הפלדה עלולה לקרוס תוך פחות מעשר דקות, אם לא נעשה שימוש באמצעי מעכב אש.

  

צבע אטימה

צבע אטימה מתפשט מתנפח ואוטם בחשיפה לחום. במקרה של שריפה הצבע יכול להגן על פלדה במשך כשעתיים. בכדי לקבל את את התוצאות הטובות ביותר - יש לצבוע את האלמנטים בשלב הבנייה. הגנה זו מעכבת את התפשטות האש ונותנת לדיירי הבניין זמן יקר לצאת למקום בטוח.

צבע מעכב אש יכול גם להיות מיושם על מבנים עץ, אם כי הגנה באש מוגבל לכשעה. בבניין מסחרי גדול, הדרך הקלה ביותר לצבוע היא באמצעות ריסוס, אבל באזורים קטנים יותר, ניתן להשתמש במברשת או רולר.

צבע אטימה הוא מעכב אש חשוב עבור מבנים מסחריים, למרות זאת הוא לא התחמושת היחידה במלחמה מול האש: דלתות אש, מערכות ממטרות, אזעקות עשן הינם רק חלק מהמערכות החייבות להילקח בחשבון בהערכת סיכון אש שאמורה להתבצע בכל שנה.

 

מקור:  Fire Magazine